Články


Subaru Legacy STi B4

2006-08-24 Přečteno: 3 391x

Příznivci japonské automobilky Subaru už dlouho volali po úpravách i velkého sedanu Legacy. Jenže s ním se čekalo dlouho - až do současné doby. Nyní se objevuje Subaru Legacy upravené do verze STi. Jenže bohužel zatím jen pro Japonsko.

Subaru Legacy nabízené v Japonsku si vzala do parády speciální sportovní odnož značky Subaru Technica International (STi). Ti se pozastavili jak nad vzhledem, tak nad technikou. Bohužel zatím je vůz upraven pouze ve specifikaci B4, tedy bez zásadních změn motoru, ale i tak to celkem stačí.

Legacy STi disponuje především vylepšeným podvozkem. Snížené pružiny a nové závodní tlumiče od firmy Bilstein jsou plně nastavitelné. Úpravy ale zasáhly víc dílů. V motoru a na podvozku lze třeba najít velké výztuhy snižující zkrut karoserie. Jízdní vlastnosti jsou tak mnohem jistější, ale samozřejmě s dost tvrdší charakteristikou.

Za novými osmnáctipalcovými koly pracují velké brzdy Brembo s čtyřpístkovými třmeny vpředu, vzadu pak dvoupístkové.

Jak jsme již řekli, motor 2.0 turbo upraven nebyl. Jen tlumič výfuku je nový. Zlepšilo se jak vyprázdnění válců, tak zvukový projev vozu. Subaru připravuje tento kit STi pro vybranou skupinu majitelů. Jen 600 z nich si bude moct vychutnat opravdu sportovní jízdní vlastnosti i při maximální rychlosti 260 km/h. v Japonsku přijde vůz na trh v únoru 2007.

Zdroj: novinky.cz

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Subaru Legacy IV BL / BP

Toto je článek o modelu Subaru Legacy IV BL / BP

Facelift pro Legacy

Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI) a globální výrobce dopravních produktů a produktů pro letecký průmysl a výrobce vozidel Subaru, se bude účastnit pařížské Motor Show 2006 s faceliftovanou modelovou řadou Legacy/Outback.

Novinkou v modelové řadě legacy/Outback je systém ovládání motoru SI-DRIVE (Subaru Intelligent Drive), který lépe přizpůsobuje a optimalizuje spolupráci motoru a převodovky. Navíc...

Legacy 2007

Pro rok 2007 dostane Subaru Legacy mírné změny. Především bude upravena technika, ale i jistých viditených změn dozná i karosérie. Subaru tak chce zvednout zájem o automobil, který si za roky prodejů vydobyl opravdovou úctu.

Subaru Legacy 2007, a to i ve verzi Outback, půjde zanedlouho do prodeje. Zatím se však na něj mohou těšit pouze v Japonsku. Disponovat bude symetrickým pohonem všech kol a t...


Články