Články


Subaru BRZ - nové sportovní kupé

13 komentářů 2011-10-10 Přečteno: 3 506x

Subaru oznámilo, že do Frakfurtu přiveze nové sportovní kupé s názvem BRZ. Stále však neukáže produkční verzi, pouze druhý koncept. Ten první automobilka zveřejnila letos v Ženevě, a protože byl průhledný, moc z něj vidět nebylo.

Zatím jen koncept

Subaru své sportovní kupé pojmenovalo třemi písmeny - BRZ. Inspirací byly názvy technologií Subaru - „Boxer motor“, „Rear-wheel drive“ (pohon zadních kol) a „Zenith“ (směřování značky vzhůru ). Automobilka ani ve Frankfurtu neukáže sériovou verzi, opět půjde jenom o koncept. Nyní snad – na rozdíl od březnové Ženevy, kdy automobilka ukázala průhledný koncept – budou jeho tvary reálnější.

Zadokolka s motorem boxer

Kupé dostane pohon zadních kol a motor typu boxer, který je pro Subaru typický. Dvoulitrový, turbodmychadlem přeplňovaný motor by měl mít výkon přes 260 koní. Potvrzena je i šestistupňová manuální převodovka. Technicky je sportovní kupé od Subaru spřízněné s Toyotou FT-86, která se dosud rovněž neukázala v sériové verzi.

Sériová výroba od roku 2012

Zahájení sériové výroby nového modelu je plánováno na jaro 2012. „Prodej na českém trhu bude zahájen v druhé polovině roku 2012,“ řekl pro Novinky.cz Zdeněk Zikmund z tuzemského zastoupení Subaru.

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
New Subaru BRZ 13 Dave 555
4 let, 1 měsíců New Subaru BRZ

Foto galerie

Subaru BRZ

Toto je článek o modelu Subaru BRZ

Sériová verze Subaru BRZ + FOTOGALERIE

Subaru krátce po uvedení sportovního kupé Toyota GT 86 ukázalo sériovou verzi svého provedení s názvem BRZ. Oba automobily se vyvíjely společně, sdílí stejnou techniku a podobný design karoserie.

V pondělí se představilo sportovní kupé od Toyoty, bylo tedy jen otázkou času, kdy b...


Články