Články


Sraz Řásná - Jirkovýma očima

2006-06-02 Přečteno: 2 426xTak jsme se konečně dočkali a již se 27.-28. května uskutečnilo setkání příznivců, a nebál bych se i říci nadšenců, vozů značky Subaru. Setkali jsme se v Jihlavě u prodejny a servisu Subaru Auto Vysočiny. Kdo měl zájem si zde mohl prohlédnout některé z vystavených nových vozidel. Případně i koupit nějaký ten doplněk. Já osobně si koupil Imprezu STi (1:72). Chtěl jsem tu originál, ale ta bohužel nebyla skladem.Tady bych chtěl i poděkovat zaměstnancům Auto Vysočina, jmenovitě panu Voborníkovi, že měl s námi trpělivost a snažil se nám dle možností být nápomocen, a to i přesto, že v sobotu nemají otevírací den.

Po příjezdu všech účastníků setkání do Jihlavy (nejdál to měl Brano ze Slovenska ze Žiliny a i přesto dorazil v čas), jsme se většina lidí ani neznali, maximálně jen tak z chatu. Kolikrát byl člověk velmi překvapen, že měl podle chatu vytvořenou úplně jinou představu o tom kdo se za přezdívkou na chatu ve skutečnosti ukrývá. Po tomto krátkém seznámení se s kolegama Subaristama a jejich čtyřkolovýma miláčkama jsme provedli rychlé doplnění proviantu.

Poté již jsme se začali pěkně vyrovnávat (jak já říkám štrůdlovat) a vydali jsme se na cestu do Jaroměřic nad Rokytnou.V čele naší kolony jel Fanny, protože se osvědčil jako spolehlivý navigátor (měl ve voze GPS). A za nim se již pěkně linula naše Subaru kolona. Úspěšně jsme zvládli průjezd Jihlavou, kde se naskytl kolemjdoucím zajímavý pohled na naší kolonu. Na několika světlech jsme byli zastaveni a to si naši někteří vícekoňoví kamarádi zase užili. Při naskočení zelené se nejprve ozvalo bouřlivé hromování motorů a poté i pískot gum. Podle reakcí kolemjdoucích, co jsem stačil registrovat, se to velmi líbilo. Na konci Jihlavy jsme se pěkně sjeli do jednoho celku a pokračovali již všichni pohromadě na Moravské Budějovice.

Dokumentací této části cesty byl pověřen Carlos (nepřijel vlastním vozem, prý měl něco s brzdami. Já spíš myslím,že jak pršelo, tak si to nechtěl umazat). Carlos využil pohostinnosti Gábi a jel s ní (a prý i natáčel z jejího vozu). V průběhu této cesty se postupně přesunovali mezi začátkem a koncem kolony. Naše kolona měřila něco okolo 800 metrů. Před Moravskými Budějovicemi jsme umožnili předjetí naší kolony tím, že jsme sjeli k čerpací stanici. Zde se vytvořilo několik zajímavých fotografií. Do čela kolony jsme zařadili domorodého obyvatele z Jaroměřic (jméno mi bohužel vypadlo) a pokračovali jsme již na zmíněné Jaroměřice. Zde se konalo na zámku pro změnu setkání vozidel o pár desítek let starších než máme my uvedeno v tech. průkazech.

Po příjezdu do Jaroměřic jsme i přes drobná úskalí zaparkovali na náměstí, provedli nezbytný brífink a poté jsme vyrazili na prohlídku veteránů na nádvoří zámku. Našli se i tací, kteří chtěli parkovat také na nádvoří.To se jim ale nepovedlo. Prohlédli jsme si zde veterány. Pustil se zde do debaty s Hafem jeden hrdý majitel veterána o tom, že je to přeci krásné, takové staré auto. Ale to zase narazil na hrdého majitele Subaru. Počkali jsme zde, než vyrazili veteráni na další etapu, a pak jsme také vyrazili k našemu cíli. Nebo přesněji řečeno naše část. Jedna polovina jsme jeli na Řásnou do kempu a druhá pod vedením Žíži se vydala za veteránama. Díky organizačním schopnostem a moderním výdobytkům (mobilnímu telefonu) i oni zjistili, že nejsou na veterán rallye, ale na Subaru srazu, a tak se otočili a nás, již několik dlouhých minut čekající, dojeli.

Již bez větších potíží jsme dojeli do kempu. Zde nás již očekával náš proviantní důstojník Fanny Švadlenka starší i se svým upraveným busem v barvách Subaru. A co víc, měl již chlazené točené pivko, které teklo z útrob busu. Naše Subárka jsme pěkně zaparkovali vedle sebe na louku v kempu. Zde se již rozběhla volná zábava. Probíhalo focení členů s jejich vozidly,vyměňovaly se různé rady a finty, prohlížela vozidla a tak různě. Zároveň probíhaly přípravy na večer. Ubytovávalo se, vybalovaly různé zásoby proviantu a připravovaly grily, abychom si mohli něco u grilovat. Dave si na tuto akci pořídil zcela nový gril. Jaké bylo jeho překvapení, že je gril rozložen na více částí. A tak za pomoci opět rodinného příslušníka rodiny Švadlenků (měla by jim patři první příčka za nejhojnější účast), tentokrát ale Martiny, se mu podařilo dát ten gril dohromady. Podezřívám ho z toho, že to jen tak předstíral, aby se mohl s Martinou seznámit.

Poté se již zcela rozjela volná zábava podle gusta každého účastníka. Grilovalo se, popíjelo, debatilo. O velmi zajímavé zpestření grilování se postarala Žíža a její manžel Milan tím, že pro nás pro všechny připravili plný hrnec naložených kaprů, kteří byli mňam. Zkrátka velmi příjemný večer. Pak se již zase někteří museli vydat na cestu domů. My, co jsme zůstávali přes noc, jsme se sešli u Švadlenkovic autobusu, nebo u chatičky, a užívali si pohody, kterou nám sice drobet narušoval déšť, který se na nás z pustil, ale to nám tolik nevadilo, protože přes den se nám počasí celkem vyvedlo. S přibývající noční hodinou se postupně účastníci vydávali ukládat ke spánku. Ráno po probuzení stále pršelo a tak jsme pomalu uklidili a rozloučili se spolu. Poté již většinou každý sám jsme se vydali k domovům.

Co říci na závěr? Poděkovat všem, co se nějakou svou měrou podíleli na organizaci a přípravě tohoto našeho prvního srazu. Po celou dobu se nikomu nic nestalo, ani členům, ani autům, a to je hlavní. Doufám, že tak vznikla nová tradice a příště třeba někde jinde pod organizací zase někoho jiného se těším, že se s vámi zase setkám.


Autor článku: Jirka
Více fotografií najdete v rubrice "SRAZY"

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články