Články


Sériová verze Subaru BRZ + FOTOGALERIE

2011-11-29 Přečteno: 4 553x

Subaru krátce po uvedení sportovního kupé Toyota GT 86 ukázalo sériovou verzi svého provedení s názvem BRZ. Oba automobily se vyvíjely společně, sdílí stejnou techniku a podobný design karoserie.

V pondělí se představilo sportovní kupé od Toyoty, bylo tedy jen otázkou času, kdy bude Subaru dovoleno ukázat svoji produkční verzi. První snímky ale mnoho nadšení nebudí, Subaru BRZ vypadá takřka identicky jako Toyota GT 86, v bílé barvě navíc působí docela obyčejně (na rozdíl o “zlaté” metalízy Toyoty). Obě auta se liší pouze v detailech (například přední mlhovky), jsou tedy snadno zaměnitelná.

Stejně jako v případě GT 86 jde o čtyřmístné kupé s rozměry 4240 mm na délku, 1285 mm na výšku a s rozvorem náprav 2570 mm. Poháněná jsou zadní kola. Základem jsou sedmnáctipalcová litá kola, podobná je i pohotovostní hmotnost jen mírně překračující 1200 kilogramů.

Motor typu boxer bude mít v obou verzích stejný výkon, tj. 200 koní a 205 Nm točivého momentu. Bližší technické podrobnosti Subaru zveřejnilo na Tokijskem autosalonu.

Prodej na evropských trzích bude v případě Toyoty zahájen v létě 2012. V případě Subaru zatím nebylo vydáno oficiální prohlášení. Prodejní ceny rovněž nebyly zveřejněny.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Subaru BRZ

Toto je článek o modelu Subaru BRZ

Subaru BRZ - nové sportovní kupé

Subaru oznámilo, že do Frakfurtu přiveze nové sportovní kupé s názvem BRZ. Stále však neukáže produkční verzi, pouze druhý koncept. Ten první automobilka zveřejnila letos v Ženevě, a protože byl průhledný, moc z něj vidět nebylo.

Zatím jen koncept

Subaru své sportovní kupé pojmenovalo ...


Články