Články


Nové Subaru XV

2011-10-08 Přečteno: 3 730x

Subaru svůj nový zvýšený hatchback pojmenovalo XV, označení Impreza i přes původ ze stejnojmenného hatchbacku z názvu zmizelo. V nabídce budou tři motory typu boxer, prodej XV japonská automobilka zahájí příští rok.

Subaru XV lze jednoduše charakterizovat jako imprezu s větší světlou výškou a „outdoorovým“ oplastováním. O pohon se stará prověřený stálý pohon všech čtyř kol Symmetrical AWD, takže s XV nezapadnete na rozbahněné nebo zasněžené polní cestě.

Potvrzeny jsou tři motory, všechny jsou typu boxer, tj. plochý čtyřválec s protiběžnými písty. Základem je benzínová šestnáctistovka, vrcholem benzínových motorů bude dvoulitr s výkonem 150 koní. Na evropských trzích se dočkáme i dvoulitrového turbodieselu s dosud nezveřejněným výkonem.

V nabídce bude šestistupňová manuální převodovka a samočinná bezestupňová převodovka Lineartronic (CVT).

Automobil s rozměry 4 450 x 1 780 x 1 570 mm a rozvorem náprav 2 635 mm by se měl začít prodávat příští rok. Prodejní ceny zatím automobilka neoznámila.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Subaru XV

Toto je článek o modelu Subaru XV

Subaru XV - nové SUV v prodeji

Subaru začalo prodávat nový model s jednoduchým označením XV. Jde o kompaktní SUV s nápadným vzhledem a stálým pohonem všech kol. Ceny v Česku začínají na částce 569 900 korun za základní benzínovou šestnáctistovku s výkonem 114 koní.

Subaru XV lze jednodu&sc...


Články