Články


Koncept Subaru XV

2011-04-22 Přečteno: 4 912x

Nový koncept

Subaru představilo svůj zbrusu nový koncept nazvaný Subaru XV. Subaru XV je automobil s neobyčejným designem a inovovanými technologiemi. Vývojáři v tomto konceptu dokázali zkombinovat elegantní crossover s praktickým SUV – výsledkem je tak naprosto nadčasový vůz.

Kombinace SUV a crossoveru

Subaru XV bylo navrženo speciálně pro zákazníky hledající automobil, který nejen, že dobře vypadá, má ale také dostatek praktických funkcí. Při vývoji tohoto konceptu se Subaru řídilo hesly „Confidence in Motion“ a „Enjoyment and Peace of Mind“ – nechme se překvapit, jestli opravdu tedy budeme mít v duši klid a mír.

Motor z Foresteru

Pod kapotou Subaru XV se nachází 2, 0 – litrový čtyřválcový motor, který známe například z modelu Forester. Očekává se, že stejně jako u Foresteru by měl být i u Subaru XV výkon motoru 150 koní při 6 500 ot. / min.

Nadčasový exteriér

Subaru XV měří na délku 4 450 mm, na šířku pak 1 620 mm. Karoserie je nalakována do působivé žlutozelené barvy, která plně koresponduje s koly z lehké slitiny s černými ráfky a stříbrnými paprsky. Přední části automobilu vévodí zajímavá mřížka ve tvaru šestiúhelníku a specifické světlomety. Zajímavým prvkem exteriéru je také panoramatický střecha z jednoho kusu skla, táhnoucího se od čelního skla až na konec vozu.

Sedadla z bílé kůže

Interiér se nese v obdobném duchu jako exteriér. Sedadla byla vyrobena z bílé kůže a krásně kontrastují se žlutozeleným čalouněním interiéru. Na středovém panelu najdeme velký multifunkční dotykový displej, který nám umožňuje mít neustále pod kontrolou veškeré navigační a audio systémy ve voze.

K sériové výrobě asi nedojde

S nejvyšší pravděpodobností však nikdy nedojde k sériové výrobě tohoto modelu. Přesto se očekává, že se Subaru XV stane inspirací pro nové modely Subaru, zejména pro novou generaci Imprezy. Hlavní konkurenci pro tento model představuje Mitsubishi ASX, poháněné 1, 8 – litrovým přeplňovaným motorem s přímým vstřikováním.

 

Zdroj : www.cardesignnews.com

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie


Články