Články


Autosalon Lipsko 2008

2008-04-20 Přečteno: 2 580x

Autosalon Lipsko

Sepsala a nafotila: Alexandra

Free Image Hosting at www.ImageShack.usSubaristi, tímto bych se s Vámi na žádost jednoho z členů ráda podělila o dojmy z autosalonu AMI/AMITEC Leipzig 2008.

Free Image Hosting at www.ImageShack.usVýlet začínal příjemnou cestou v mém miláčkovi Subárku Legacy, které tedy můžu říct vůbec nezklamalo a využitím tempomatu po krásných hladkých německých dálnicích předčilo mé očekávání.
Když jsme dorazili k výstavišti, musím uznat, že to měli pořadatelé super zorganizované co se týká parkování i informačních cedulí. Lístky jsme si nechali poslat napřed českou agenturou, takže nám odpadlo čekání ve frontě, i když jak jsem již říkala, díky dobré organizaci vše bylo hodně rychlé. Otevřeno měli již od 9:00 do 18:00 ale my jsme dorazili kolem jedné. Bohatě to ovšem stačilo na shlédnutí „všeho důležitého“.

Free Image Hosting at www.ImageShack.usVzhledem na obrovskou kapacitu každé haly, myslím že tam byli 4 hlavní, foyer a pak venkovní expozice, nebylo problém každý vůz prohlédnou do detailu zblízka a vyzkoušet pohodlí interiéru. Navíc se nabízeli i testovací jízdy ve Vámi vybraném vozítku.
Největší expozice měli hlavní koně jako Mercedes, BMW, ale i Citroen, Toyota, Renaut atd. no logicky ty značky, které mají nejširší nabídku vozů.

Free Image Hosting at www.ImageShack.usProhlídku jsme začali u Citroena, jelikož jsme byli s přítelem zvědavý na novou C5 kterou recenze vychvalovali až do nebe (donedávna jsem s její předchůdkyní jezdila). Čekalo nás ovšem velké zklamání. Levný plast na palubce, nízko zkosená střecha u zadních sedadel, že i můj přítel vysoký 182 cm si pomalu bouchal hlavu o čalounění. Při představě katastrofálních českých silnic by to byl asi otřes mozku na konci jízdy. Takže žádná sláva a pryč od ní. Samozřejmě jsem neopomněla i českou klasiku Škoda s jejich novinkou Superb, ale opět žádná sláva (a není to tím že škodovkáře dvakrát nemusím) Nejluxusnější verze byla ve světlé kůži a se všema technickými vymoženostmi, ale pořád je to pro mě „Škoda mluvit“.
O Mercedes a BMW se nebudu moc rozepisovat, jelikož každý ví, co tyto autíčka v sobě skrývají a rád by je vlastnil každý druhý, nejen chlap. Nás příjemně překvapil sporťáček BMW Z4 Roadster, který byl velice sympatický a navíc s hodně pohodlnými anatomicky tvarovanými sedačkami. Taková hračička na horké letní dny.

Free Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usA konečně jsem se dostala k Subárkám. Samozřejmě nechyběli všechny vozítka, které tato automobilka vyrábí. Každý z vás již určitě dávno „ošahal“ toho svého favorita s vlastními subjektivními pocity. Tady vystavovatelé hodně vsadili na typ motoru a pohon 4X4 jako prioritu. Model „Boxer“ motoru s ukázkou v praxi byl velice zajímavý a teď jsem konečně na vlastní oči viděla jak skutečně vlastně funguje.
Ale musím říct, že mě skutečně překvapila nová Imprezza (co se týká dizajnu není, žel, můj favorit). Je stejně prostorná jako moje Legacy 2002 i když na to vůbec nevypadá.

Free Image Hosting at www.ImageShack.usZpestřením výstavy byli také automobily, spíš veterány „slavných“, třeba skvosty od Prince Charlesa, krále Filipa, Stalinovy manželky, různých převážně německých herců atd. velice zajímavé a těšili se celkem velké pozornosti kolemjdoucích.

Free Image Hosting at www.ImageShack.usNemůžu taky opomenout koncepty automobilů, kterými se chlubila každá větší automobilka. Futuristické modely budili pozornost přerušovanou blesky od foťáků. Hypermoderní modely byli ukázkou nebo-li spíše soutěží dizajnéru o nejtvořivější fantazii. Moc hezké a povedlo se. Na závěr samozřejmě nechyběli vozítka od takové velmoci jako je Čína, které samozřejmě kopírovali dizajn všech úspěšných značek jako BMW, Mercedes, Toyota atd. Ze zvědavosti jsem i do jednoho nasedla, ale interiér byla jedna velká tragédie, levné plasty, manuální ovládání jak ze začátku 20. století rozmístěné s naprostým nevkusem. No prostě jedna velká katastrofa.
Můj celkový dojem z celé výstavy byl více jak pozitivní a určitě se sem budu ráda vracet. Předci jenom je Lipsko za rohem a Ženeva příliš daleko. Navíc místní hospůdky s vlastním pivem jsou nezapomenutelné. Hmm o tom pivu bych mohla psát, co hospoda to jiný lepší druh, ale to by bylo na samostatnou kapitolu.

Text a foto: Alexandra
Vložil: Bidlo

Diskuze o článku Nové témaČlánky