Články


4. sraz Subaru clubu - Stříbrnice 14.3. až 16.3.2008

13 komentářů 2008-03-18 Přečteno: 3 631x

4. sraz Subaru clubu - Stříbrnice 14.3. až 16.3.2008

Můj deníčku!
O tomto víkendu se zase konal sraz Subaru klubu. Na ten jezdíme každý rok alespoň dvakrát, abychom si navzájem pochválili svá Subaru a posmívali se jiným značkám. Tak jsem ve čtvrtek projel s autem myčkou, aby na srazu vypadalo pěkně a aby mě kamarádi nepomluvili.

Proto mě vůbec nepřekvapilo, když v pátek celou cestu z Prahy až do Jeseníků lilo jako z konve. Přestalo až na polovině cesty ze Stříbrnice na chatu Návrší. Tam začalo sněžit. Jak jsem byl zklamaný, že mám na vyleštěné kapotě kapky a na plastech na dveřích dokonce cákanec od bláta, protože jsem cestou v nějaké špinavé vesnici projel ošklivou louží!

Když Doro, Honza a chatař Kuba viděli jak jsem smutný, pozvali mě na vyjížďku po krásné okolní přírodě. Projeli jsme se po loukách a lesích kolem Stříbrnice a vyjeli jsme i nad hranici sněhu. To bylo pěkné! Dokonce se mi v jedné závěji skoro podařilo skočit s autem z cesty do lesa.
Jenom byla škoda, že jsem toho moc neviděl, protože když zrovna náhodou nebyla mlha, vadilo mi ve výhledu bláto na oknech.
Můj deníčku! Proč já hlupák jezdil ve čtvrtek do té myčky? Mohl jsem si místo toho koupit osm piv!

Jirka s Víťou jsou skvělí organizátoři srazu! Na sobotu nám zařídili krásné počasí s modrou oblohou a dalekou viditelností.
A tak jsme se my všichni, co máme ta správná auta, v deset hodin ráno sjeli ve Stříbrnici.
Můj deníčku, to byl ale krásný pohled! Plná vesnice automobilů Subaru!
Okolím se neslo ušlechtilé bručení boxerů, temné dunění laděných výfuků, na lepších vozech Subaru Impreza občas udělal blow-off ventil něžné fíí-fíí a jasně zářící jarní slunce se zhlíželo v naleštěných karosériích skvělých ukázek japonské techniky.
Tedy kromě tří. Doro, Honza a já jsme měli své Forestery jako prase.

Všech 51 aut pak odjelo na louku za vsí, kde jsme se měli vyfotografovat.
Místní drnohryzové jsou děsně staromódní. Skutečně nechápu, jak může mít současný zemědělec v 21. století takhle špinavé pole.
No ale díky tomu jsem už po pár stech metrech průjezdu neměl depresi z toho, že mám nejšpinavější auto srazu. Umazali si je všichni.

Pořadatelé vyhlásili že kdo chce, může jet s Dorem na vyjížďku po okolí. Je zvláštní, kolik lidí se přihlásilo. Přitom kdo viděl jeho fotky na klubových stránkách, musí vědět, že je schopný jezdit terénem ve kterém by zmagořil i kamzík. No mě už je to celkem jedno, můj Forester stejně vypadá jako prchající hromada hnoje. Ale překvapuje mě, že když moje auto ostatní vidí, že na to mají odvahu. Doro má asi kouzlo osobnosti.

Můj deníčku! Doro nemá kouzlo osobnosti! Ostatní měli jenom malou představivost.
Na prvním kopci, prý lehkém, pro zahřátí, většina účastníků již pochopila, že Doro není normální řidič.
Jenže si to nechtějí přiznat, takže jedou dál, i když i jejich auta již vypadají jako prchající hromada hnoje.
Oni ovšem netuší, že jsem Dorovi toho hada sežral už včera, a proto mi věří, když jim říkám, že to nevadí, že mají špinavá auta, protože za chvilku projedeme brodem a tam si je umejou. Já jsem takový lišák!
Opravdu nevím proč mi ti, co další trasu znají, říkají, že jsem škodolibá osoba převlečená za kamaráda?

A přitom já jsem tak pravdomluvný! Skutečně jsme brodili brodem přes potok a naše autíčka si tam umyla bříška.
A když Jirka na začátku říkal, že vyjížďka je určena pro Forestery s normálním řidičem, Outbacky s odvážným řidičem a Imprezy s bláznivým řidičem, je zcela evidentní, že všechny tyto kategorie lidí se mezi námi najdou. Jela to i Impreza a Greenbul s Leonem.

No a ta umytá bříška jsme si pak stejně zase zase umazali!
Protože na té louce za brodem bylo nejenom bláto, jako všude jinde, ale ještě navíc tam byl sníh.
A navíc ta louka byla sakramentsky do kopce. Nechutně naslizlá. Děsně klouzavá. A vůbec to byla nejdrsnější část této vyjížďky.
Naštěstí byla louka dost široká, takže bylo kam driftovat.

Můj deníčku! Doro je naprosto nezodpovědný šílenec!
Měl by prodat svůj japonský automobil a pořídit si ruský tank!
Nejlépe vyprošťovací, aby ten Outback nemuseli lidi až nahoru na kopec tahat na popruhu, když se jim ho nepodařilo vytlačit.
A to že ten popruh byl Dora, to ho vůbec neomlouvá!

Cestou dolů se pak prořítil kolem betonové pevnosti a vůbec si jí nevšimnul!
Sice zamával dvěma postavičkám majitelů, co u ní stáli, ale ta hora betonu byla asi mimo jeho rozlišovací schopnosti. Zřejmě proto, že se nejednalo o přírodní překážku, která by se dala přejet.

Večer na Návrší pak byla tombola a vyhodnocení všech soutěží.
Věřil bys, můj deníčku, že jsem v tombole zase vůbec nic nevyhrál? Asi si příště už konečně zkusím koupit nějaký lístek.
Někteří hraví lidé měli lístků plný stůl. Proto vyhráli asi pět stejných Subaru kalendářů a můžou si teď s nimi vytapetovat byt.

Ale ani já jsem ten večer nepřišel zkrátka.
Moji Subaristé mi rozumějí! Zvolili mě autorem nejhezčí letní fotografie Subaru loňské sezóny.
A jako cenu jsem dostal náádherně vypečenou kachnu! Sice byla trošku chyba, že jsem si předtím dal k večeři srnčí guláš, takže mi s ní muselo pár kamarádů pomoct, ale velkou část jsem zvládnul sám.
Můj deníčku! Jak já miluju vodní ptactvo!


Autor: Miroslav Jaroš
Přezato z: Strýček Bidlo a jeho Subaru Forester (kráceno)

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
bomba 13 ozawasan roura74
9 let, 7 měsíců bomba

Foto galerie


Články