Články


2.Subaruclub.cz sraz (2.SCCZ) Návrší AKTUALIZACE !!!

2007-03-21 Přečteno: 3 981x

 

Ve dnech 16. až 18. března tohoto roku se uskutečnil 2.SCCZ sraz-zimní (sraz pro celou rodinu). Místo konání byla horská chata Návrší v Jeseníkách, nedaleko Starého Města, a její okolí.

Počasí moc nepřálo, všichni se těšili na sněhové radovánky, ale vzhledem k letošnímu průběhu zimy se to asi nedalo čekat. Přesto dorazila na sraz velmi početná skupina subaristů z celé republiky, celkem přijelo 160 lidí v 75 automobilech. Pokusím se vám alespoň zhruba popsat průběh této velmi povedené akce.

 

Pátek

Páteční večer se nesl v duchu Japonska a japonské kultury. Organizátoři připravili překvapení v podobě švédského stolu, který doslova praskal pod tíhou všech možných východních lahůdek. Kromě toho se tam pak objevil i gulášek, takže na své si přišli gourmeti i milovníci klasických českých dobrot.

Okolo deváté hodiny večer ozářil sjezdovku před chatou velký ohňostroj, který se organizátorům podařilo utajit až do výbuchu první rachejtle...a byl opravdu povedený.

Následoval poklidný večer plný konverzace, jídla a dobrého pití – spát ale šla většina účastníků brzo, protože to hlavní na ně čekalo další den.

 

Sobota

Ráno snídaně a odjezd do Starého Města, kde se čekalo na zbytek účastníků a také na Silvestra Mikuláštíka, jezdce Subaru rally teamu, na kterého jsme se všichni moc těšili. Přijeli také zástupci Subaru Opava, kteří přivezli automobily Forester, Outback a hlavně novou Tribecu, kterou hodně účastníků vidělo poprvé na vlastní oči.

Po desáté hodině se vydali účastníci na krátkou spanilou jízdu směrem k Velkému Vrbnu, místu konání soutěží. Zhruba dvoukilometrový had, složený z více jak 70 automobilů značky Subaru, byl pro místní horaly věc opravdu nevídaná.

Na sjezdovce ve Velkém Vrbnu a v jejím okolí se odehrály soutěže – ovál na čas (jízda zručnosti), výjezd na sjezdovku na čas a výjezd na sněhu (kdo výš). Pozorovat automobily, jak zápasí s nástrahami mokré trávy na šikmých svazích bylo velmi zajímavé. Někteří již měli přezuto na letní pneumatiky a tak jen klouzali a klouzali (až na výjimky – např. jeden účastník s Foresterem Turbo s letním obutím velmi překvapil).

Velký zážitek bylo také pozorovat pana Mikuláštíka, jak se svou Imprezou „řádil“ na oválu. Měl přezuto na pneumatiky s hřeby a jezdil opravdu velmi rychle...a to vše za doprovodu velmi podmanivého akustického projevu.

Po skončení soutěží se část účastníků odebrala do blízké hospůdky, kde se jim krom vynikajícího jídla dostalo díky panu Miroslavu Charouzovi z BESIPu názorné ukázky první pomoci a zásad ochrany zdraví, včetně např. ukázky defibrilátoru pro amatéry.

V šest hodin odpoledne účastníci zaplnili horskou chatu Návrší a proběhl večerní program. Předaly se ceny vítězům soutěží, cena za nejlepší letní fotografii (byl to krásný a velmi chutný dort v podobě Imprezy WRC), dražba vstupenky do service-zóny od Subaru rally teamu a tombola. V tombole bylo plno krásných a hodnotných cen od partnerů akce i od samotných účastníků a opravdu stálo za to si koupit lístek. Jedna z výher bylo i selátko a z této ceny měli radost všichni subaristé, protože se do něj pak společně pustili.

Po skončení akcí pokračovala zábava až do hluboké noci.

 

Byl to opravdu pěkný víkend. Jednak zajímavá možnost osahat si v praxi kde jsou fyzikální limity aut, zazávodit si a za druhé možnost posedět a poklábosit o autech a o životě. Příjemná atmosféra je to, co obvykle na takto velkých akcích podobného formátu schází, ale na Návrší rozhodně nechyběla. Celé akci se dal vytknout jen nedostatek sněhu (který byl v podstatě jen na místě konání jedné ze soutěží) ale i tak byly soutěže zábavné a napínavé. A ozvěna chraplavého barytonu závodní Imprezy pana Mikuláštíka se myslím ještě teď rozléhá po údolích Jeseníků...

 

Na závěr je myslím nutné poděkovat organizátorům srazu za výborně připravené a označené tratě, za velmi atraktivní místo srazu a za pohodový průběh  celé akce. Sraz proběhl na jedničku s hvězdičkou a já (a myslím že nejen já) se těšíme na další akce subaruclubu.

AKTUALIZACE: v pondělním Světě Motorů vyšel kraťoučký článeček o celé akci, zejména díky Jirkovi, který se o to staral. Je tam pěkná Karllosova fotka :-).

 

Diskuze o článku Nové témaČlánky